Diesel gate v EU a auto na Setrvačník aneb v USA jsou prodeje Nafťáků na vzestupu

21. 03. 2019 8:06:51
"Bacchus et argentum mutant mores sapientum", že víno a mravy mění i mudrce. A tedy z chytré hlavy stává se dutá a omezená. To je tak když je popuštěna uzda Tuposti, spolu s ním kráčí Zaslepenost a poslední dobíhá Omezenost

Co opravdu nikdo nečekal, tam odkud vzešel ten hon na čarodějnice v podobě DIESEL-GATE, tam v zemi stále nejinovativnější, v USA prodeje aut s Naftových motorem rostou, napříč všem poučkám a propadům benzínových motorů. A vysvětlení je toliko jednoduché: levnější PHM, delší dojezd a vysoký točivý moment motoru.

A co na to naše EU? Tak nevím ale v 70. letech měla norma asi 20 stran, v roce 2005 EURO 4 180 stran a pohodlně se usaďte, dnes to má 1 500 stran. Přijali a nanormovali v jejich doupěti v Bruselu pro Nafťáky taková pravidla, že snad i Polská šílená kráva by z toho zešílela.

Tak nám teď 2 dny nefouká, že! A říkám si "Kde ti Němci tu elektriku vyrobí, když se jim netočí větrníky"? Á, už to vidím, jako z pohádky o Statečném Kováři, kde ten vysportovaný mlynářský nevolník točil lopatkami mlýna, dnes budou motorem, ale opravdu motorem lopatek větrníků, ti nově vpuštění mudrcové, jen aby si mohl třeba Jürgen nebo Gertruda ve své zaslepenosti dobít tu TESLU, tu Robertka.

Ale to nevadí, My v Evropě kráčíme mílovými kroky vpřed, bez ohledu na jejich dopady a nikdo nám je nezhatí (ani naši vepři boubelatí) naše světlé zítřky s kabelem pohupujícím se před nefunkční nabíjecí stanicí, stojíc zde se svým znovu vybitím autem na Setrvačník. Nebo snad jsi za tu úlevu na daních už vybudoval svojí dobíjecí stanici? Mimochodem nevadí, že na mě nevyšlo a tak čmoudím postarším kotlem, a snad nebudu i s mojí bytovou jednotou vykázán za brány svého města, protože můj výfuk v podobě komína nesplnil EURO 45.

Vítejte v roce 2030.

1. situace: Večer se tak jako soused, s kabelem pohupující se v úrovni kolen, nezapomenete připojit svůj Cool Autonomní SUVčko do sítě. Rozhlédnete se kolem sebe a uvidíte sousedy, kteří vykonávají podobnou potřebu jako vy. Snad s dotazem, za jak dlouho se ti to dobije sousede? A než to stačíš s pousmátím vyslovit (máš přeci nejnovější dotovanou rychlo-čupr-nabíječku) se celá ulice ponoří do tmy. Mimochodem už týden je zataženo a ty parádní fotovoltaické Bramac tašky nevyrobily ani prd a baterie jsou taky prázdné.

1. dotaz zní nemáte svíčky? Nám už minule došly a v Lidlu je to nedostatkové zboží a Vietnamcům to pořádně nehoří (místo knotu tam dávají tkaničku od bot)! Odpovím: pro tento případ máme od rodičů petrolejky s vonnou Esencí (nejste pak ve stresu, že vám ani nejde kotel a máte doma zimu, esence z opia vám dopřeje přečkat do ranního vstávání krásné sny).

2. dotaz a náhodou rotoped nevlastníte? Já na to proč? .Ale tak spolu s rodinou celou noc budeme šlapat, děti to milují. Zazubí se na mě a sdělí mi tu důležitou součást rotopedového převodu, mám 4 děti víte a přitom se plácne po rameni. Nezůstávám pozadu a s gratulací mu tisknu ruku k tolika šlapajícím jednotkám. A jen mezi zuby procedím, my máme jedináčka.

Ale nedá mi a ptám se ho znovu nač ten rotoped? Šibalsky mi odpoví, něco ve smyslu, převod umožní čerpadlu u teplovodní vložky pracovat a tím jak jsem po práci jak kretén štípal dřevo si můžeme v roce 2030 zatopit. Jen přikývnu, vždyť i my máme v našem ultra moderně elektronicky propojeném domě, uprostřed obýváku ohniště a já občas večer dětem se svíčkou u nosu předčítám příběhy o dětech co si hráli venku, a ve svojí představivosti vymýšleli různé hry, anebo ten příběh jak jim ještě mohli rodiče zabavit telefony, tablety, notebooky a počítače je hrozně pobaví.

3. dotaz přichází opodál, kdy se k nám připojuje další osadník s otázkou jestli to má vůbec cenu dobíjet, když má být zítra -10 stupňů. To snad raději pojedu vlakem a svůj Setrvačník zanechám jako doplněk u domu, procedím mezi zuby..

Jak já závidím mým rodičům, bydlícím na vesnici, po které si mohou bez zákazů jezdit Passatem EURO 8 na Naftu. U nich světla nepohasnou, říkám. A v čem je to kouzlo ptá se mne soused. Tak mu polopatě vysvětluji, jak do jejich hlavního vesnického septiku přispívají všichni (kde se jejich denní potřeba, přetaví ve světlo pouličních lamp). Jen tedy se mi rodiče stěžovali, že když půlka vesnice odjede na dovolenou tak jen tak problikávají, protože ten zbytek to prostě neutlačí.

"Neutlačí"? ptá se s vysmátou tváří.........

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Petr John | čtvrtek 21.3.2019 8:06 | karma článku: 32.80 | přečteno: 833x

Další články blogera

Petr John

Příběh o Bobku, duben bez deště aneb Dotovaný Hajzlík budu splachovat čím?

"NON OMNE, QUOD NITET, AURUM EST" v překladu: "Není všechno zlato, co se třpytí" aneb i Bobek bude mít svou cenu

17.4.2019 v 6:43 | Karma článku: 29.29 | Přečteno: 1039 | Diskuse

Petr John

Krucifix, svěcenou vodu, 3 otčenáše aneb bez Větrů to nešlo

Vstávám se smělostí sobě vlastní, opásán vychechtaností, že to tady dnes není tak špatné, tak snad vstanu do toho nového rána. Sice je 9 ráno, ale ranní ptáče, dál doskáče, prej......

14.3.2019 v 6:23 | Karma článku: 23.50 | Přečteno: 438 | Diskuse

Petr John

Kalejdoskop aneb běda poraženým a Církev bez pokory

Nevím jestli novodobé dějiny tradovat ke konci studené války, pro nás tzv. Sametové revoluci, že Svět nadřazených se točí, aniž by se dokázali pozastavit nad jeho chybami a tak v nich neustále pokračuje.

7.3.2019 v 6:27 | Karma článku: 22.87 | Přečteno: 517 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karel Trčálek

Velkopáteční uctívání kříže je ohavný modloslužebnický pohanský rituál

Kdysi jsem se tady přel s člověkem, katolíkem, který pořád tvrdil, že ateismus a materialismus je totéž. Sotva však najdeme ještě větší materialisty, než jsou křesťané, notabene, katolíci se svým velkopátečním uctíváním kříže

19.4.2019 v 18:11 | Karma článku: 11.76 | Přečteno: 271 | Diskuse

Zdeněk Majzlík

Léčebné konopí pro Martinu Kafkovou - poděkování.

Stávají se události, které si pak lidé dlouho připomínají jako přelomové. Události, které změní i to, co se zdálo být naprosto nezměnitelné.

19.4.2019 v 18:04 | Karma článku: 16.98 | Přečteno: 224 | Diskuse

Jan Ziegler

Za vyspělost českých zemí vděčíme Západu

Němečtí kolonisté, italští či francouzští stavitelé atd., ti všichni měli podíl na civilizačním vzestupu českých zemí. Ty se díky západní kultuře dostaly mezi evropskou špičku.

19.4.2019 v 17:03 | Karma článku: 21.34 | Přečteno: 611 | Diskuse

Marie Voříšková

Notre Dame ÚPLNĚ JINAK

Vidím obrovský plameny, sem přivázanej ke kůlu a musím se dívat, jak proti mně upalujou další lidi. Nejsem tak chytrej jako voni, ale vím jistě, že tohle je špatně, že tohle člověk člověku dělat nesmí, to je zlo od ďábla...

19.4.2019 v 16:44 | Karma článku: 8.24 | Přečteno: 309 | Diskuse

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění - Víra 3 - Bůh

Pokud Bůh existuje, jistě je mu špatně v první řadě z toho, co o něm vykládají různí zproztředkovatelé jeho pravdy. A co vše se jeho jménem páše, kdo se jím zaštiťuje... Kdo by se nenaštval? Divíte se válkám a jiným odpornostem?

19.4.2019 v 13:30 | Karma článku: 4.10 | Přečteno: 90 | Diskuse
Počet článků 12 Celková karma 24.71 Průměrná čtenost 819

Live and die on this day

Najdete na iDNES.cz